BAŞKAN IN KALEMİNDEN
Buradasınız :   Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa
Başkan´ın Kaleminden

Bilindiği üzere belediyelerin altyapı, ulaşım, temizlik, park ve bahçeler, zabıta hizmetleri gibi birçok görevi vardır. Ancak günümüzde bu hizmetlerden ziyade sosyal belediyecilik anlamında insanımıza dokunan çalışmalar; kentin ve söz konusu yerleşim yerinde yaşayan halkın ekonomisine katkı sunan yerel yönetim hizmetleri çok daha fazla önem arz etmektedir.

Göreve geldiğimiz günden bu yana yola çıktığımız "Birlikte yönetmeye hazır mısın?" sloganımızdan hareketle Çorlu'muzu kentin tüm dinamikleriyle ve ortak akıl çerçevesinde hep birlikte yönettik. Sürekli gelişen şehrimizde toplumun yerel yönetimin faaliyet konusuna giren gereksinimlerini karşılama ve karar alma noktasında kamu kuruluşlarımızdan mesleki odalarımıza, üniversitemizden esnafımıza, sanayicimizden sivil toplum kuruluşlarımıza; kısacası şehrin tüm bileşenleri ile birlikte, el ele gönül gönüle hareket ettik. Bu birliktelik dolu ortak çalışmalarımız ile diyalog kültürümüz neticesinde kentsel aidiyeti üst seviyelere taşırken, 81 farklı ilimizden 250.000 insanımızın yaşadığı Çorlu'dan bir huzur kenti ortaya çıkardık.

Değerli Çorlulular;

Ülkemizin en büyük sorunlarından biri olan işsizlik, yerel yönetim olarak mücadele etmemiz gereken önemli bir sorun haline gelmiştir. Cumhuriyet döneminden 80'li yıllara kadar tarım kenti olan şehrimiz, 80’li yılların başında ülkemizde yaşanan sosyal, siyasal ve ekonomik gelişmeler neticesinde dış pazarlara açılma imkanlarının doğması, şehrimizin sahip olduğu zengin yer altı sularının ve fabrika kurmaya uygun geniş düz arazilerinin varlığı ve sahip olduğu ulaşımdaki kolaylaştırıcı etkileri ile sanayi odağı bir kent haline gelmiştir. Çorlumuzun bu avantajından da faydalanarak, iş arayan ile işvereni buluşturma gayesindeki Kariyer Merkezimizi Çorlumuza kazandırdık.

Kariyer Merkezimiz sayesinde işsiz vatandaşımızın iş aramasında ve iş bulmasında yanında oluyor, yol gösteriyor ve yardımcı oluyoruz. Amacımız vatandaşa kariyer edinme yolunda rehberlik etmek ve iş verene uygun portföydeki vatandaşı yönlendirmektir.

Çalışma yöntemimiz;

1- İş verenden personel ihtiyacı niteliklerini öğreniyoruz,
2- Vatandaşın özgeçmişine bakarak vatandaşı tanıyoruz ve kayıt alıyoruz,
3- Vatandaşa uygun seçenekleri araştırıp, doğru iş arayan ile doğru iş vereni buluşturuyoruz.
4- Engelli kardeşlerimizin çalışmalarına engelleri olmadığını kanıtlamak istiyoruz.

 

Çorlumuzda yaşayan işsiz vatandaşlarımıza her zaman yardımcı olmaya hazırız. Kariyer Merkezimize bekliyoruz.

 


Çorlu Belediyesinin Sosyal Sorumluluk Projesidir. Site Yönetimi Çorlu Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü l Yazılım K7